Várjuk, hogy mondd a kommnetekben, amit gondolsz.
Ideális testsúly?
Miért szeretnénk másként kinézni? Mit kapnánk azzal, ha olyan lenne a külsőnk, amilyenre vágyakozunk? Mit adna nekünk az ideális testsúly, mi is az egyáltalán? No, és mit tennénk meg érte…?
Az ideális testsúly fogalma csak úgy önmagában nem létezik. Például történelmi koronként változik. Időről időre visszatér a gömbölyűbb, lágyabb, testesebb formák divatja, majd ismét a csontos ideálok kora következik. Más számít szépnek a különböző kultúrkörökben. Egyes társadalmakban a kövérség a jólét jele, ezért azt tartják szépnek. És a hölgyek közül sokan ma is tudják, hogy a férfiak jó része valójában nem veti meg a kicsit terebélyesebb asszonyokat, de társaságban ezt már ritkábban vállalják fel, mert a mai kor divatja más ízlést vár el. És ha ez így van, akkor ez feszültséget okoz. A feszültség pedig – a feszültségoldó falatok nyomán - újabb kilókat.
Ha valóban le akarunk fogyni, akkor mielőtt egy testsúlycsökkentő programot választunk, gondoljuk át logikusan, hogy mit is szeretnénk valójában, és mit várunk el a programtól, magunktól. A döntő kérdés, hogy mit szeretnénk elérni, miért, mikorra? És elsősorban azt kell tisztáznunk magunkban, hogy mi az igazi, a karcsúbb alakon túli cél?
A legfontosabb, hogy jól érezzük magukat a bőrünkben lelkileg és fizikailag egyaránt! Természetesen léteznek különféle számítások, melyek az ideális testsúlyt kívánják meghatározni, de konkrét számokat azért is nehéz mondani, mert az egyes emberek testének eltérő lehet a fajsúlya. A test tömegét a csontok, az izmok, a zsírszövetek tömegének aránya, a szerveztünkben felhalmozódott salakanyagok és víz mennyisége egyaránt befolyásolja. Az izmom fajsúlya nagyobb, mint a zsírszöveté, tehát az izmosabb emberek ugyanakkora ruhamérettel nehezebbek, mint a párnásabb testűek. A férfiaknál és az idősebbeknél egy kicsit nagyobb testtömeg elfogadottabb, mint a fiataloknál vagy a nőknél. Ezért legalább tíz-tizenöt kilogrammos tartományokat adnak meg ma már a különböző táblázatok is. Mivel a magasság is döntő tényező egy ember testtömegénél, ezért egyre inkább terjed, hogy a kilók helyett a testtömeg-indexet adják meg viszonyítási alapként.