A tiszta víz és a halvány ízek hangján
Nem lehet eleget beszélni a tiszta vízről. Alattomoson rakhatják ránk a felesleges kilókat a az úgynevezett üdítők. Sokszor elég lenne egy pohár víz, és az éhségünk csökkenne.
A vízzel kapcsolatos tapasztalataim, élményeim is fontos szerepet kaptak a nagy utazásom során. Azt vallom, hogy súlycsökkentő folyamatban is – mint mindig – legjobb ital a tiszta víz. Jó megoldás lehet, ha beszerzünk egy jó minőségű házi vízszűrő berendezést. Így a csapból nyerhetjük a megfelelő tisztaságú vizet. Ezzel tudunk főzni is. Aztán még az sem jelent gondot, hogy állandóan cipelnünk kell haza az ásványvizes palackokat, meg hogy aztán ott van az a sok üres műanyag palack.
A tiszta vizünket teljesen ízesítés nélkül is ihatjuk. Csak az érzi íztelennek a vizet, akinek az ízlelőbimbói már „nagyothallókká” váltak a sok intenzív íz hatására. Ahogy a hatalmas zajhoz szokott ember nem hallja meg a finom hangokat, úgy nem érezzük az árnyalatnyi ízeket sem, ha túlzottan erős ízekhez szoktatjuk magunkat. De ha a nagy zaj után egy kis ideig csendben maradunk, akkor a csend megtelik hangokkal. Az éjszaka csendjében meghalljuk az óra ketyegését, de a nappal zajában ez eltűnik. Így van ez az ízekkel, illatokkal is. Ha vállaljuk az átmeneti „szürkeséget”, akkor hamarosan „kiszínesedik” az ízek világa is. Új, érdekesebbnél érdekesebb ízeket fedezhetünk fel, s nem egyszer rácsodálkozunk majd olyan dolgokra, hogy mi minden mellett mentünk el eddig, hogy észre sem vettük.
Egyenként felfedezhetjük a környezetünkben lévő finom ízeket. Például a citromos vízét, a különféle teákét. Megtapasztalhatjuk azt, hogy mennyire finomak tudnak lenni az egyes gyógy- és egyéb teák csak úgy cukor nélkül, esetleg egy kis citrommal. Akkor élvezhetjük ezeket a finom ízeket, ha igazi kíváncsi várakozással próbáljuk meg felfedezni őket. Ha eleve úgy számítunk, hogy nekünk ezek nem fognak ízleni, igazunk lesz. Az előítéleteink gyakran igazolódnak, mert a dolgok halmazából azt válogatjuk ki magunknak, ami bennünket igazol. Ha a jót akarjuk kiválogatni a rengeteg különféle ingerből, akkor jóra találunk, de ha a rosszra nyitjuk ki a szemünket, akkor a rossz dolgokat gyűjtjük be.