Mi a helyzet a reggelivel?
Van mindenféle szakvélemény erről a kérdésről, és vannak tapasztalataim. A kettő homlokegyenest ellentmond egymásnak. Általában azzal találkozunk, hogy a táplálkozási szakemberek a bőséges reggeli mellett kardoskodnak, ráadásul olyan indokkal, hogy így megelőzhető a túlsúly. Szerintem ez nem igaz. Lehet, hogy valamiféle laboratóriumi kísérlettel lehet igazolni a bőséges reggelit, ám az ember annál sokkal bonyolultabb lény, mint egy steril pipetta és egy kémcső. Aki már küzdött olyan gonddal, hogy többet evett a kelleténél, az általában azt is tapasztalta, hogy egy-egy bőséges reggeli után nemhogy kevesebbet enne délben, inkább azt, hogy azt az „ellátást”, amit reggel biztosítottunk magunknak minimum szinten kell tartani, de inkább meghaladni a nap folyamán. Visszavenni a mennyiségből egy napon belül, szinte lehetetlen vállalkozás. Én a gyümölcsreggelit ajánlom, minden egyéb más étel nélkül. Nekem ez nagyon-nagyon bevált. Voltak évek, amikor úgymond „rendesen” reggelizetem. Nos, azt inkább felejtsük el! Akkora túlsúlyom soha sem volt, mint azokban az években. És lehet, hogy véletlen, de abban az időben szedtem gyógyszer a magas vérnyomásomra és az allergiámra is. Én nem mondom, hogy ez a reggeli miatt volt, de hogy nem voltam jobb állapotban, mint előtte vagy utána, az biztos. Hát, nem tudom. Mindenesetre én sokkal jobban hiszek a saját érzékszerveimnek.
Ezt most a honlapom blogjából másoltam ide. Milyen dolog ez?
U.i.
Nem véletlenül írtam ezt a bejegyzést, hanem azért, mert olvastam egy olyan cikket, ami arról szólt, hogy az ideális testsúly titka a bőséges reggeli. Most meg egy olyan jön velem szembe, hogy mennyire fontos, hogy ötször együnk naponta, mert különben az agyunk bepánikol, hogy hol a kaja, és mindent tartalékolni fog. Honnan fújja össze a szél ezt a sok bölcset??????????????
u.i. 2
Ez itt Alíz cikkének linkje. Ez a cikk nagyon tetszett nekem. Az említett doktornő nagyon hasonlókat mond a témában, mint én.
http://erdely.ma/eletmod.php?id=41589