Szerinted?
És mennyi az a mennyiség?
A súlycsökkentő programok központi kérdése, hogy mennyit szabad ennie annak, aki fogyni szeretne. Nem szerencsés túl sok korlátozást vállalni egyszerre, mert akkor igen hamar fellázadunk a kötöttségek ellen. Arról nem is beszélve, hogy meglehetősen nehéz lenne hosszabb távon úgy élni, hogy mérleggel és táblázatokkal rohangálunk.
Én egész úgynevezett fogyókúrám alatt az étkezési időket szigorúan betartottam, és az ételek megfelelő társítására figyeltem, viszont soha nem határoztam meg, nem korlátoztam, hogy mennyit ehetek egy-egy étkezés alkalmával. Kivéve azt, hogy a hús- és a zöldségnapokon ebédre és vacsorára egy-egy szeletnél több kenyeret nem ettem. (és ha el tudtam kerülni, még annyit sem).
Ez mégsem azt jelenti, együk a rosszullétig magunkat. De az is fontos, hogy egy-egy étkezés után ne maradjunk éhesek. Az ételtársításra figyelő étkezésben a semleges ételek között található zöldségekből, salátafélékből annyit ehetünk, amennyi belénk fér. És ez fontos is, hogy így legyen, mert ha nem adunk annyi ételt a testünknek, amennyit kíván, jobban fogja hasznosítani azt, amit kap, és az anyagcserénk is lelassul. Ez pedig nem lényegtelen kérdés.
Nagyon hasznos azonban, ha be tudjuk tartani azt, hogy a „semleges” zöldségek aránya egy étkezésen belül úgy nyolcvan százalék legyen. De akkor sem történik tragédia, ha ez néha nem sikerül. Az a közmondás, hogy aki sokat markol, keveset fog, itt is megállja a helyét.